Lekcja nr 4: tonizacja, czyli kąpiel dla skóry twarzy

Przed nami ostatni odcinek cyklu poświęconego prawidłowemu myciu twarzy, w którym opowiemy o tonizacji. To prosty i szybki do wykonania zabieg o dużym znaczeniu dla naszej skóry, dlatego nie zapominajmy o nim i traktujmy go jako nieodłączny element codziennego rytuału oczyszczania naszej skóry.

Nie wszyscy wiemy, że zadaniem tonizacji jest nie tylko nawilżenie skóry. To oczywiście jej najważniejszy cel, ponieważ zawarte w toniku składniki, nawilżając naskórek, odgrywają kluczową rolę w przygotowaniu głębszych warstw skóry do skorzystania ze składników aktywnych, zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.

586346924_m

Tonizacja ma do odegrania jeszcze jedną bardzo ważną rolę: przywrócenia skórze właściwego pH. W trakcie oczyszczania, tj. pozbywania się z powierzchni skóry zanieczyszczeń tłuszczowych, pyłu i kurzu, ale także naszego naturalnego płaszcza hydrolipidowego, delikatnie zmieniamy odczyn skóry. Składniki toniku szybko i skutecznie pomagają go przywrócić do poziomu optymalnego dla naszej skóry, co ma to ogromne znaczenie nie tylko dla jej wyglądu, ale i zdrowia.

Wszystkie marki pielęgnacyjne dostępne w Perfumeriach Quality przygotowały doskonałe preparaty tonizujące, dlatego ich wybór jest naprawdę szeroki.

Prezentację toników rozpoczniemy od preparatów marki Menard. Dla cer młodych najlepsze będą toniki z linii Tsukika: Menard Tsukika Lotion Moist lub
Menard Tsukika Lotion Fresh. Toniki różnią się konsystencją, dlatego można je stosować wymiennie, np. lżejszą formę Fresh w lecie, a bogatszą Moist – w czasie chłodniejszych miesięcy roku.

Cery trochę starsze docenią dwa głęboko nawilżające preparaty z linii Saranari: Menard Saranari Lotion i Menard Saranari Emulsion. Pierwszy z nich jest skoncentrowanym balsamem nawilżającym, błyskawicznie wnikającym w skórę i wygładzającym jej powierzchnię. Z kolei emulsja zmiękcza skórę i zatrzymuje w niej wilgoć, zwiększając tym samym elastyczność skóry i skutecznie chroniąc ją przed przesuszeniem.

Menard-kobieta-fb

Dla cer dojrzałych Menard przygotował rewitalizujący Menard Embellir Toner, który nie tylko nawilża skórę, ale również przygotowuje ją na przyjęcie innych preparatów nawilżających, na przykład intensywnie nawilżającej emulsji Menard Embellir Liquid. Ten zaawansowany preparat głęboko wnika w strukturę skóry, i uzupełnia ilość wody w jej komórkach, pomagając w ten sposób w utrzymaniu właściwego nawilżenia skóry.

Marka Bellefontaine przygotowała doskonały Revitalizing Tonic Lotion, który błyskawicznie wyrównuje poziom pH skóry, stymulując jej naturalne funkcje i przygotowując skórę na przyjęcie kolejnych produktów pielęgnacyjnych.

image soins bellef

Naturalną barierę ochronną przywraca skórze również Gentle Tonifying Lotion marki La Vallée. Ten delikatny preparat przeznaczony dla cer normalnych i suchych, wyraźnie odświeża i odżywia skórę twarzy, głęboko ją nawilżając. Z kolei dla cer mieszanych i tłustych marka La Vallée przygotowała T-Zone Oil Control Lotion, który nie tylko komfortowo nawilża skórę, ale również ją skutecznie oczyszcza i reguluje wydzielanie sebum.

Bardzo zaawansowany produkt do codziennej tonizacji skóry przygotowała marka Visoanska. Source Première z dodatkiem wody morskiej i bursztynu, stanowi połączenie odżywczego lotionu oczyszczającego skórę z kompleksową gamą składników o właściwościach przeciwstarzeniowych, dlatego nie tylko doskonale oczyszcza i balansuje skórę, ale także ją głęboko regeneruje i widocznie odmładza.

Gorąco zachęcamy do wypróbowania naszych doskonałych toników. Jak widzicie, oferta jest naprawdę bogata i różnorodna. Przypominamy, że firmowe próbki preparatów możecie zamawiać w naszym sklepie internetowym. Możecie nas także odwiedzić i je przetestować, do czego – jak zwykle! – namawiamy najgoręcej!

Jedna odpowiedź do wpisu “Lekcja nr 4: tonizacja, czyli kąpiel dla skóry twarzy”

  1. Julita

    Coś u góry się zlewa ze sobą i nie da sie przeczytać, czyba tytuł jest zbyt nisko. W tym wpisie wiele informacji, dzięki którym bez problemu każdy dobierze tonik dla siebie

Leave a Reply