Limitowane zapachy marki Kilian tylko przez jeden dzień w Quality!

Wizyta Kiliana Hennessy w Perfumerii Quality Missala będzie niepowtarzalną okazją, by poznać – i kupić! – dwie limitowane kompozycje marki Kilian: Vodka on the rocks i Apple Brandy. Obie zostały stworzone specjalnie na rynek amerykański i rosyjski i dostępne są wyłącznie w butikach w Moskwie i Nowym Jorku – z wyjątkiem 10 lipca, kiedy to zawitają do Perfumerii w Domu Perfum Quality Missala!

Vodka on the Rocks_flakon

Vodka on the rocks~Moscow jest pierwszym zapachem z limitowanej linii, przeznaczonej do wyłącznej sprzedaży w butikach By Kilian. W zapachu tym znakomita perfumiarka, Sidonie Lancesseur odtworzyła zapach wódki schłodzonej lodem. By uzyskać mroźny efekt, zmieszała z aldehydem dwie „zimne” przyprawy: kolendrę i kardamon. Zapach czystego alkoholu z kolei uzyskała mieszając cierpką nutę rabarbaru z czystymi, kwiatowymi nutami róży i konwalii. Baza z mchu dębowego, ambroksanu i sandałowca tworzy lekko jodowy i odrobinę skórzany akord.

pytamy.wp.pl

Vodka on the rocks to czysty zapach o bardzo silnym charakterze, który błyskawicznie zyskał wielbicieli wśród klientów ekskluzywnego moskiewskiego butiku Crocus Mall.

Perfumeria Moskwa

Vodka on the rocks~Moscow w pigułce
Rodzina zapachowa: aromatyczna
Nuty głowy: kardamon, kolendra, aldehydy
Nuty serca: rabarbar, róża, konwalia
Nuty bazy: mech dębowy, ambroksan, sandałowiec
Nos: Sidonie Lancesseur
Data powstania: 2014

Apple Brandy_flakon

Rozmyślając nad kompozycją dla Nowego Jorku, Kilian Hennessy postanowił odtworzyć zapach, który zapamiętał ze swojego dzieciństwa: aromat koniaku, dojrzewającego w piwnicach należących od pokoleń do jego rodziny. Artysta nie byłby sobą, gdyby jednocześnie figlarnie nie puścił oka w stronę Nowego Jorku, Wielkiego Jabłka. Puścił 😉 i nie tylko dodał do kompozycji aromat jabłek, ale również sam zapach nazwał Apple Brandy~New York. Dlaczego nie Apple Cognac? Odpowiedź jest prosta: w kompozycji wykorzystano esencję winogron pochodzącą z Grasse, a nie z regionu Cognac, zatem zapach nie jest koniakiem, lecz właśnie brandy, czyli alkoholem nie wyprodukowanym w Cognac. Jakże charakterystyczna dla Kiliana dbałość o szczegóły, prawda?

kafkaesqueblog.com

Za Apple Brandy również stoi talent i doświadczenie Sidonie Lancesseur. Aby odtworzyć specyficzny zapach koniaku, Sidonie stworzyła akord dębowych beczek, łącząc aromat dymnego drewna: cedru z Teksasu i Chin i hiszpańskiego labdanum oraz słodkiego cukru w alkoholu, który uzyskała za pomocą wanilii i ambroksanu. Wyzwaniem okazało się skomponowanie akordu jabłek tak, by nie był zbyt dosłowny, ani zbyt prosty. Sidonie połączyła nuty rumu, suszonej śliwki i owocowego manzanate i stworzyła jabłkowy likier, harmonijnie łączący się z akordem dębowych beczek. Tak powstała kompozycja Apple Brandy, piękny i bogaty drzewny likier o oryginalnej osobowości – na co dzień dostępny jedynie dla bywalców nowojorskiego butiku By Kilian.

Perfumeria Nowy Jork

Apple Brandy~New York w pigułce
Rodzina zapachowa: owocowo-drzewna
Nuty głowy: jabłko
Nuty serca: rum, suszona śliwka
Nuty bazy: wanilia, ambroksan, cedr, labdanum
Nos: Sidonie Lancesseur
Data powstania: 2014

* * * * *
Zdjęcie nr 2: pytamy.wp.pl
Zdjęcie nr 5: kafkaesqueblog.com

Leave a Reply