Maison Incens: nowa marka w Perfumerii Quality

Jedna nowa marka w czasie pandemii to dużo, a co dopiero dwie. Takie rzeczy tylko w Quality! 🙂 Niewiele ponad tydzień minął od premiery Fragrance du Bois, a już witamy kolejną wspaniałą kolekcję: Maison Incens.

Maison Incens to francuski dom perfumeryjny założony w 2013 roku przez urodzonego w Casablance Philippe`a Constantina. Philippe odkrył fascynujący świat perfum podczas studiów we Francji, a impulsem do tego odkrycia stało się spotkanie z perfumiarzem Jeanem Claudem Gigodotem. Począwszy od tego dnia życie Philippe’a zaczęło się zmieniać, a zrodzona wtedy pasja do zapachów kilka lat później doprowadziła go do stworzenia własnego domu perfum.

Marka Maison Incens powstała jako upamiętnienie ojca artysty oraz niezwykłego rękopisu, który pozostawił synowi: tajemniczej, zapisanej na przesyconej intensywnymi aromatami skórze kompilacji opowieści i rysunków. Zdaniem Philippe’a, Maison Incens to zapachowy ex libris tej księgi, kolekcja perfum zaś, inspirowana onirycznym światem fantasy, którego mieszkańcy porozumiewają się za pomocą zapachu, jest kluczem do zrozumienia jej tajemnicy.  

Black Opus Collection, pierwszy rozdział księgi, to bogate, intensywne zapachy, komponowane wokół ciepłych żywic, dymnych kadzideł, zmysłowej skóry, szlachetnych drzew oraz soczystych, słodkich akordów owocowych. W Perfumerii Quality kolekcję reprezentują perfumy Cuir Erindil, Figue Aoudii i Figue Eleii oraz Oud Deneii.  

Drugi rozdział księgi, Moroccan Tales, rozpoczyna duet Santal Tislit i Chypre Isli. Zapachy przywołują przepiękną opowieść o parze kochanków, rozdzielonych przez rozgniewanego boga miłości.

W tej smutnej historii piękna Tislit i dzielny Isli zostali zamienieni w ptaki i choć żyli w jednym lesie, nie mogli się spotkać. W zimowe i wiosenne noce Marokańczycy mieszkający u stóp gór Atlas słyszą dobiegające z dwóch przeciwnych stron ptasie nawoływania. Głosy stopniowo zbliżają się do siebie, aż zdaje się, że oba ptaki usiadły na tym samym drzewie. Wówczas zapada cisza. Żaden z nich nie śmie zawołać drugiego. Dlaczego? Wiąże ich klątwa boga miłości. W końcu ptaki wzbijają się w powietrze i odlatują, oddalając się od siebie. Po chwili z daleka dobiega głos jednego z nich. To zrozpaczona Tislit nawołuje swojego ukochanego. Z oddali odpowiada jej smutny Isli…

W kolekcji Moroccan Tales znajdziemy również kompozycje Ambre Ayanna i Musc Dahabii.

Zapachy Maison Incens czekają na swoich odkrywców w Perfumeriach Quality. Próbki można zamówić w naszym butiku internetowym, gorąco polecamy i serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply