Miłość zapachem opowiedzieć…

Jest w tym coś wzruszającego, kiedy mężczyzna wybiera kochającej kobiecie perfumy… Piękno bije od kobiety, która uważnie i z pasją testuje kolejny zapach dla swojego mężczyzny… Te chwile w perfumerii prawdziwie nas uskrzydlają!

Na które perfumy zwracamy uwagę w nadchodzących dniach? Przede wszystkim na te, które opowiadają o miłości…

Prelude To Love Kilian

Do miłości zaprasza Prelude to Love by Kilian. Jest świeży, a jednocześnie kwiatowo-orientalny. Szlachetne cytrusy, irys i przyprawy sprawiają, że serce bije, bije, bije… Marka by Kilian stworzyła całą gamę zapachów o miłości: Love, don’t be shy, Cruel intentions, Beyond love, prohibited, Back to Black, aphrodisiac i inne.

Fleur de Gardenia

Fleur de Gardenia Creed zawiera nuty gardenii odmiany First Love. Zakwita ona pierwsza wczesną wiosną i rozmiarem kwiatów przewyższa wszystkie inne. Tak jak pierwsza miłość…

kwiat pomaranczy

O miłości świadczyć mają w perfumach kwiaty pomarańczy. Są symbolem płodności, obfitości, doskonałego małżeństwa i wiecznej miłości. W starożytnych Chinach panny młode nosiły kwiaty pomarańczy w bukietach, a w Anglii tradycję tę zaprowadziła królowa Wiktoria. Nutę przewodnią stanowią w zapachach: Orangers en Fleurs Houbigant, Seville a l’Aube L’Artisan Parfumeur, pięknie ujawniają się także w najnowszym V Clive Christiana.

A4 oranger en fleurs

L'Artisan-Parumeur-Séville-ŕ-l'Aube-100-ml-[www.missala.pl]

Clive-Christian-Vx2

A afrodyzjaki? Każdy ma zapewne inne preferencje i doświadczenia w tej dziedzinie.

W tym roku polecamy Loukhoum Keiko Mecheri. Jest to zapach słodki i smaczny. Chce się go zjeść…

loukhum gromadka

Kultowym afrodyzjakiem w Quality jest Aziyade Empire d’Perfume, zawierający wszystkie składniki uznawane za afrodyzjaki w różnych częściach świata – owoc granatu, imbir, cynamon, kminek, kandyzowane daktyle, śliwki i migdały.

Aziyade

Do afrodyzjaków zaliczamy zarówno męski jak i damski Amouage Jubilation. To zapachy ciepłe, zmysłowe, seksowne…

AMOUAGE/WATER 003

A jeśli piękna, czerwona róża to tylko Lyric Amouage. W damskiej wersji wokół głębokiej róży unosi się dymny obłok kwiatów, przypraw i drzew. Męski Lyric hipnotyzuje nutami ciepłych drzew, imbiru i kadzidła.

Amouage-Lyric

Dla mężczyzn panie chętnie wybierają Gajac M.Micallef, zawierający nuty najcenniejszego drzewa świata. Pachnie bosko! Perfumiarz Geoffrey Nejman równie mocno poleca Le Seducteur dla mężczyzn, którzy pragną dotrzeć do serca kobiety i wzbudzić jej pożądanie…

Gaiac

Le Sedacteur

Miłość i zapachy to niekończąca się opowieść… A Wasze zapachowe afrodyzjaki?

6 odpowiedzi do wpisu “Miłość zapachem opowiedzieć…”

 1. Łukasz

  Ja do tej Walentynkowej kolekcji dodałbym jeszcze Penhaligon’s Peoneve – świeża, zielona kompozycja z różą i peonią.

 2. Mateusz Missala

  Tak jest, wpisuje się w klimat 🙂

 3. Katty

  Ooo i do tego pasuje pomarańczowe Orangerie du Roy Historiae 😀

  1. Mateusz Missala

   Samego Bertranda Duchaufoura, nie pierwsza opowieść o kwiatach pomarańczy 🙂 Pozdrawiamy Katty 🙂

 4. Renata

  do listy walentynkowej dołączyłabym KILIAN Beyond Love 🙂 jest to zapach, który przypomina mi pierwsze „motyle” w brzuchu 😉

  1. Mateusz Missala

Leave a Reply