Serum Colax Menard – krótka lekcja o kolagenie

Z marką Menard znamy się od lat. I bardzo cenimy. Z przyjemnością prezentujemy nowość z linii Colax – ujędrniające serum kolagenowe Colax B.

Serum, podobnie, jak pozostałe produkty Menarda z linii Colax, wykorzystuje funkcję aktywnego kolagenu, dzięki której jest on nie tylko szybko wchłaniany przez skórę, ale dodatkowo pobudzana jest także jego naturalna produkcja w skórze. Serum błyskawicznie się wchłania, pozostawiając skórę doskonale nawilżoną, jędrną i elastyczną, a przy tym jedwabiście miękką.

colax B

Dlaczego warto zainteresować się serum Colax B?

Uśmiechanie się i marszczenie brwi powoduje powstawanie fałd nazywanych zmarszczkami mimicznymi. Powstają one na skutek skurczu mięśni i znikają, kiedy mięśnie rozluźniają się. Jednak wraz z wiekiem można zauważyć, że zmarszczki mimiczne stają się zmarszczkami stałymi. Dzieje się tak ze względu na osłabianie  jędrności i elastyczności skóry. Przyczyną jest pogarszanie się jakości włókien kolagenu w naszej skórze.

1

Kolagen jest głównym włóknem w naszej skórze odpowiedzialnym za jej jakość i jędrność. Są to włókna połączone w wiązki tworzące mocne, grube i elastyczne pęczki.

2

Włókna kolagenu składają się z cząsteczek kolagenowych, które są produkowane w fibroblastach, z których następnie powstają regularne wiązki i rzędy.

3

Fibroblasty produkują około 20 rodzajów cząsteczek kolagenu. Skóra właściwa składa się głównie z kolagenu typu I (wytrzymałość) i III (giętkość i elastyczność). W młodej skórze pomiędzy kolagenem typu I a III występuje proporcja 4:1 i jest ona optymalna.

4

Wraz z wiekiem ilość produkowanego przez fibroblasty kolagenu maleje.

6

Ulega zaburzeniu proporcja na skutek zmniejszenia ilości kolagenu typu III.

7

Menard przeprowadził szereg badań i eksperymentów z użyciem żelu kolagenowego. Wnioski z przeprowadzonych badań są jednoznaczne. Włókna kolagenowe składające się z cząsteczek kolagenu typu I i III w proporcji 4:1 charakteryzują się największą spójnością i odpornością na uszkodzenia. Skóra zawierająca prawidłową proporcję cząsteczek kolagenu typu I i III jest jędrna i elastyczna, zatem nie tworzą się na niej zmarszczki mimiczne.

Menard odkrył również, że zaburzenia proporcji produkowanych cząsteczek kolagenu występują na skutek zmniejszania ilości enzymów odpowiedzialnych produkcję i formowanie kolagenu typu III. Aby uzyskać zatem idealną proporcję niezbędna jest stymulacja produkcji kolagenu typu III.

W wyniku poszukiwań Menard zidentyfikował w chińskim ogórku składnik skutecznie stymulujący produkcję włókien kolagenu typu III – kwas bryonolowy.

8

Korzeń tej rośliny jest wykorzystywany w chińskiej i japońskiej medycynie od przeszło 100 lat, jako składnik do pielęgnacji skóry dla niemowląt. Stężenie kwasu bryonolowego w chińskim ogórku jest niewielkie. Menard opracował unikalną formułę, która umożliwia uzyskanie większego stężenia oraz jego rozpuszczalność w wodzie, która umożliwia wprowadzenie składnika do kosmetyku oraz jego skuteczne działanie w skórze.

Został on włączony do receptury Colax aby zoptymalizować korzyści dla skóry.

Nowa formuła serum Colax B Menard

Serum przywraca utraconą jędrność skórze, głęboko ją nawilża oraz uelastycznia. Ma bogatą konsystencję, która natychmiast się wchłania i stapia ze skórą nadając jej jedwabistą gładkość i niepowtarzalne uczucie komfortu.

 W składzie Colax Ex B znajdują się cenne składniki:

Kwas bryonolowy – stymuluje produkcję włókien kolagenu typu III dla zapewnienia optymalnej wytrzymałości i jędrności skóry;

Energy-Up Collagen – energetyzujący i odbudowujący skórę kolagen (kolagen hydrolizowany);

Soluble Collagen – rozpuszczalny kolagen morski (pochodzenia morskiego);

Kwas hialuronowy – najskuteczniejszy składnik nawilżający i utrzymujący optymalny poziom nawilżanie w skórze.

Ujędrniające serum Colax B, stosowane rano i/lub wieczorem szybko postawi Waszą skórę „na nogi”, a Wy poczujecie się świeżo, lekko i młodo! 🙂

Jeśli chcesz się upewnić, czy jest to produkt odpowiedni dla Ciebie, zapraszamy serdecznie do osobistego kontaktu poprzez formularz pielęgnacyjny zamieszczony na stronie Perfumerii Quality Missala.

Leave a Reply