The Nose, the Scent and the Wardrobe ;-)

Zastanawiacie się, czy to zapachowa wersja Opowieści z Narnii? Prawie, chociaż nie z Narnii, tylko z Paryża. Gościmy właśnie w Perfumerii ekipę szkoleniową Maison Francis Kurkdjian, stąd nasz (ponowny!) zachwyt nad koncepcją „zapachowej garderoby” kreatora.

Francis Kurkdjian rozpoczynając tworzenie kolekcji perfum chciał, by kompozycje ułożyły się w kompletny zestaw zapachów na każdą porę dnia, odpowiadający każdemu nastrojowi i pasujący do różnych aktywności: pracy, zabawy, wypoczynku i relaksu. Pragnął stworzyć elegancką „zapachową garderobę” od jednego „projektanta”, z której każdy z nas będzie mógł swobodnie wybierać „strój” na dowolną okazję.

Garderoba1

Jak powiedział, tak zrobił. 🙂 Pluriel féminin i Pluriel masculin to ponadczasowa elegancja, a zatem klasyczna mała czarna i szykowny garnitur, zestaw obowiązkowy w każdej szafie.

Pluriel

audrey-hepburn-with-short-hair

Aqua Universalis to biała bluzka lub biała koszula. Czarny żakiet i czarna marynarka to odpowiednio Amyris femme i Amyris homme, czyli nadal elegancja, ale swobodna, na luzie.

?????????????????????????????????

23180_johnny_depp_czarna_marynarka_biala_koszula

Kompozycje APOM to garderoba na lato: APOM femme – wygodna, szeroka spódnica z lnu, APOM homme – przewiewny lniany garnitur. Wieczorowe kreacje – długa, jedwabna suknia i wytworny smoking – to zapachy Lumière Noire femme i Lumière Noire homme. Również kolekcja Oud mood Francisa Kurkdjiana to bardzo czytelne nawiązanie do różnych rodzajów tkanin, mamy wszak lekki i ciepły Oud cashmere, jedwabiście miękki Oud silk i aksamitnie gorący Oud velvet

LN

Wieczorowo

W „zapachowej garderobie” Francisa Kurkdjiana znalazł się również zapach nagiej skóry. To Aqua Vitae, „przestrzeń między nami”, czyli zapach i ciepło, jakie czujemy, gdy nasza naga skóra za chwilę dotknie innej nagiej skóry…

AV

Jak Wam się podoba taka garderoba…? 😉

3 odpowiedzi do wpisu “The Nose, the Scent and the Wardrobe ;-)”

 1. Marcin

  To garderoba idealna. Uwielbiam zapachy Francisa.

 2. Mariusz

  świetny wpis, pozdrawia miłośnik zapachów MFK

  1. Mateusz Missala

   My także pozdrawiamy 🙂 pachnąc męskim Pluriel 🙂

Leave a Reply