724, czyli Francis Kurkdjian w Nowym Jorku

Francis Kurkdjian podróżował po całym świecie. Swoją przygodę rozpoczął w Paryżu, który stał się jego domem. Później przez prawie pięć lat mieszkał i pracował w Nowym Jorku, a następnie w wielu miastach pięciu kontynentów: Sydney, Tokio, Seulu, Szanghaju, Delhi, Bombaju, Manili, Kuala Lumpur, Moskwie, Londynie, Berlinie, Buenos Aires, Los Angeles i Houston. Pomimo różnorodności historii i kultury tych miast artysta dostrzegł w nich wspólne cechy: żywiołowość, twórczą rywalizację i magnetyzm.

Maison Francis Kurkdjian powstał w 2009 roku, a kierowany ambicją artysta stworzył olfaktoryczną garderobę, którą można nosić przez 24 godziny i siedem dni w tygodniu. Ta sama ambicja sprawiła, że zapragnął komponować zapachy obrazujące życie w harmonii z miastem, by wydobywać jego esencję i czerpać inspirację do oferowania światu pachnących historii.

Francis Kurkdjian wpisuje się w dzisiejsze czasy, co wyraźnie ilustrują jego zapachy Gentle Fluidity i l’Homme À la rose. Jest również mocno związany z miastem, jego atmosferą i tętnem życia. Zapachy i energia dużych miast, szczególnie Nowego Jorku, jego „domu z dala od domu” okazały się impulsem i celem stworzenia 724. Świetlista, wibrująca i przyjemnie uzależniająca woda perfumowana zaprasza, by żyć w harmonii z miastem. 

Francis dzieli się z nami swoją wizją: „W wielkich miastach jest coś, co ogarnia, elektryzuje, unosi. Zmieniłem tę energię i puls miasta w piżmowy, kwiatowy, miejski zapach, który nazwałem 724, ponieważ to kompozycja otulająca nas przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu.”

724 oferuje niepowtarzalny, całkowicie abstrakcyjny motyw zapachowy złożony z odcieni bieli, nakładających się na siebie w energicznym, płynnym rytmie.

W górnych nutach zapachu wyczuwalny jest oryginalny akord miejski, przywodzący na myśl czystą, energetyzującą świeżość jak ta, która emanuje o świcie z nowojorskich pralni. Akord powstał z włoskiej bergamotki i aldehydów o wyrafinowanych, lekko metalicznych i musujących nutach. W sercu kompozycji ukryty jest zwiewny bukiet kwiatów, zbudowany z egipskiego jaśminu, słodkiego groszku i figlarnej pomarańczy. W nutach bazy wszechświat bieli poddaje się otulającym i kojącym objęciom drzewa sandałowego i białego piżma.

Artysta opisuje: „724 to kojąca woda perfumowana o żywym, lecz jednocześnie otulającym miejskim duchu. Daje poczucie komfortu i ochrony, jak czystość, której pragnę w czasie wędrówek po mieście.”

Francis Kurkdjian to współczesny perfumiarz, który jest dumny ze swoich paryskich korzeni i nie kryje zamiłowania do wielkich miast, wypełnionych nieustającym ruchem, który wywołuje inspirujące relacje i kreatywność.

Miejskie pejzaże i ich architektura zostały odzwierciedlone na projekcie graficznym 724. Wyjątkowy niebieski odcień, nazwany przez perfumiarza „miejskim błękitem”, subtelnie łączy grafitową szarość budynków z błękitem dżinsów, najbardziej uniwersalnego ubioru i symbolu współczesnego życia. Z kolei czcionka nazwy zapachu 724 naśladuje druk cyfrowy.

Zdaniem Francisa „724 wznosi się ku górującemu nad miastem czystemu niebu.”

Po próbki zapachu zapraszamy do naszego butiku internetowego.

Leave a Reply