W magicznym świecie Roja Parfums

W czwartek w Domu Perfum Quality Missala na Bemowie gościliśmy samego Roję Dove! Wirtualnie, ale dzięki technologii – prawie, jak na żywo! Szkolenie z bogatej kolekcji jego zapachów było pasjonujące, dowiedzieliśmy się mnóstwa ważnych szczegółów i interesujących ciekawostek, którym z radością będziemy się z Wami dzielić w naszych Perfumeriach.

Dom Perfum Quality

Kreacje Roja Parfums cenimy i kochamy od dawna, jednak po wczorajszym szkoleniu jeszcze lepiej je rozumiemy. Wiemy, że swoje powstanie zawdzięczają nie tylko doskonałemu wyczuciu aromatów mistrza, ale również – a wielokrotnie mieliśmy nawet wrażenie, że przede wszystkim! – jego przeogromnej pasji do perfum, do pięknych zapachów. Pasji, z którą musiał się najwyraźniej urodzić i którą rozwijał i rozwija przez całe swoje życie: od najwcześniejszego dzieciństwa, aż po dziś dzień.

Roja traktuje składniki, z których komponuje swoje kreacje, jak bogatą i różnorodną paletę. Najważniejsze miejsce zajmują na niej aromaty kwiatowe, które podzielił na cztery grupy: zmysłowe (białe kwiaty), pudrowe (irys, fiołek), świeże (hiacynt, geranium) i chłodne (róże). To najważniejsze składniki, aromaty serca, wokół których Roja komponuje swoje zapachy. Jednak sam proces kreacji zaczyna zawsze od … nazwy. Roja wymyśla i zapisuje ich dziesiątki, zanim trafi na taką, która go zainspiruje. Dopiero wówczas Roja rozpoczyna pracę nad komponowaniem zapachu. Potrafi ona trwać nawet dwa lata, ponieważ artysta nie uznaje pośpiechu, zaś efekt końcowy zawsze musi być doskonały!

Roja Dove Quality

Roja pragnie, by komponowane przez niego zapachy były kreacjami, które ludzie nie tylko z radością noszą, ale również kochają. W każde perfumy wkłada więc całego siebie: swoją ogromną wiedzę i ponad 30-letnie doświadczenie w pracy z najlepszymi naturalnymi składnikami, wielką pasję i zaangażowanie oraz mnóstwo bardzo osobistych przemyśleń, przeżyć i emocji.

Roja jest nie tylko prawdziwym wizjonerem perfumiarstwa, ale także człowiekiem kochającym luksus i niezwykle wysoko ceniącym elegancję, klasę i nienaganny styl. Z tego względu przywiązuje ogromną wagę do każdego detalu tworzonych przez siebie kreacji. O tym, że zapachy komponowane są wyłącznie ze składników najdroższych, najrzadszych i najwyższej jakości, już wiemy. Róża jest zawsze różą majową z Grasse, cennym kwiatem kwitnącym przez trzy krótkie tygodnie roku i zbieranym tuż przed i krótko po wschodzie słońca. Żywicę agarową sprowadza z Indii i Kambodży i zapewne dlatego Arabscy szejkowie, najwięksi wielbiciele i zarazem znawcy oudu, zapachy oudowe kupują tylko od Roja Parfums i zgodnie twierdzą, że oud w perfumach Roja Dove jest najlepszy na świecie. Ekstrakt z sandałowca pochodzi z Indii i Roja dba o to, by był pozyskiwany wyłącznie z drzew co najmniej pięćdziesięcioletnich, ponieważ ich olejek ma najbogatszy i najbardziej intensywny zapach. Dzięki takiemu podejściu do składników, perfumy Roja Parfums są doskonałe i to naprawdę bez wyjątku!

Roja Fetish

Równie starannie, jak same perfumy, Roja projektuje flakony i opakowania swoich kompozycji. Każdy ich szczegół jest precyzyjnie dopracowany zarówno na etapie projektu, jak i ręcznej produkcji, która odbywa się we Francji (flakony) i Wielkiej Brytanii (korki i opakowania). W Black Hall Perfumery, prestiżowej perfumerii Roja Parfums w londyńskim Harrodsie, personel kilkanaście razy dziennie przeciera flakony i pokryte kryształami Swarovskiego korki, ponieważ muszą nienagannie błyszczeć!

AMBER-AOUD Roja Dove

W samym artyście wspaniałe jest również to, że potrafi cudownie opowiadać o każdej swojej kreacji. Nic dziwnego, skoro z ich powstaniem zawsze łączy się jakaś historia, przygoda, ciekawa inspiracja. Każdą kompozycję Roja opisuje w krótki, zwięzły sposób, doskonale oddając jej charakter – lub charakter osoby, która będzie ten zapach nosić: Scandal: noś jeśli chcesz, by ludzie o Tobie mówili; Innuendo: tak pachnie szuflada z bielizną eleganckiej kobiety…; Fetish Pour Homme: skóra może być nałogiem, zanim stanie się fetyszem; Reckless: może lekkomyślna, ale nie głupia!; Unspoken: gdy słowa są zupełnie zbędne…; Danger Pour Homme: zapach niegroźny dla mężczyzny, lecz niebezpieczny dla kobiety, która go na nim czuje. I te zapachy rzeczywiście takie są: bogate, złożone i głębokie, ale jednocześnie perfekcyjnie – intuicyjnie! – dopasowane do osoby, sytuacji, nastroju… Mistrzowski zamysł, arcymistrzowskie wykonanie! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

Leave a Reply