Jeśli święto róż, to tylko w Grasse!

W połowie maja, wraz z innymi dystrybutorami marki M. Micallef odwiedziliśmy Grasse na zaproszenie Martine Micallef i Geoffreya Nejmana. Spotkanie zbiegło się z dwiema wspaniałymi uroczystościami, o których chcielibyśmy Wam opowiedzieć.

Pierwsza z nich okazała się absolutnie niezwykła, ponieważ było nią uroczyste odsłonięcie pięknej fontanny projektu Martine Micallef w niezwykle prestiżowym miejscu: na głównym rondzie Grasse, znajdującym się przed słynnym Palais des Congrès.

Drugie dotyczyło całego Grasse, a było nim Rose Expo, czyli odbywająca się już po raz 47. światowa wystawa róż. Królewskie kwiaty – i to przepiękne! – były naprawdę wszędzie, zresztą zobaczcie sami.

Nasi cudowni gospodarze zapewnili nam mnóstwo wspaniałych atrakcji. Zwiedzaliśmy słynne Musée International de la Parfumerie…

…gdzie znajdują się także perfumy M. Micallef.

Odwiedziliśmy perfumerię i fabrykę M. Micallef, zaglądając tam, gdzie powstają ręcznie zdobione, przepiękne flakony.

Jednak najwspanialsza niespodzianka czekała nas w należących do Muzeum Perfum 3-hektarowych ogrodach, gdzie o poranku mieliśmy okazję uczestniczyć w zbiorach róży stulistnej (majowej). To było absolutnie niezwykłe, niezapomniane przeżycie.

W ogrodach rośnie nie tylko róża majowa. Połowę powierzchni przeznaczono na inne pachnące rośliny, z których również pozyskiwane są olejki i esencje do produkcji perfum.

W trakcie, gdy my ciężko pracowaliśmy… 😉

…Martine malowała. Prawda, że pięknie?

A wieczorem bawiliśmy się wszyscy razem na kolacji, której motyw przewodni nie mógł być inny niż róże. 🙂

To były niezapomniane dwa dni. Dziękujemy Martine i Geoffrey! I do zobaczenia w przyszłym tygodniu w Warszawie. 🙂

* * * * *
Martine i Geoffrey przygotowali krótki film upamiętniający majowe spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia.

Leave a Reply