Kilian Hennessy w Domu Perfum Quality Missala – fotorelacja, cz. I

Wczorajszy dzień upłynął w Quality Missala pod znakiem naprawdę silnych emocji. Jak już wiecie, gościliśmy niezwykłego artystę i wizjonera perfumiarstwa, Kiliana Hennessy. Nasz gość przyleciał do Warszawy na krótko, jednak znalazł czas, by w Domu Perfum Quality Missala poprowadzić warsztaty zapachowe pod tytułem „Perfumy jako sztuka”.

Spotkanie, zaplanowane pierwotnie na ok. godzinę, przedłużyło się i to znacznie, ponieważ Kilian opowiadał tak ciekawie i zajmująco, że zgromadzeni goście nie chcieli przestać słuchać. I zadawać pytań. 😉 Poniżej fotorelacja z wczorajszego pełnego wrażeń spotkania, zapraszamy!

1 To naprawdę on: Kilian Hennessy we własnej osobie w Perfumerii Quality na Bemowie!

2 Musieliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem!

3

_MG_1384

Ciekawe, o czym z naszym gościem rozmawiała Sabbath… 😉

Ewa_MG_1649

…a o czym Ewa Wojciechowska.

4 Przed rozpoczęciem warsztatów jeszcze zdjęcie z tymi, od których zaczęła się historia Quality: Stanisławą i Markiem Missalami.

5 Na potrzeby warsztatów z Kilianem Hennessy, sala konferencyjna w Domu Perfum Quality magicznie się powiększyła: opowieściom naszego gościa przysłuchiwało się ponad 80 osób!

6 Na początku Kilian mówił o swoich inspiracjach i o historii stworzonej przez siebie marki…

7 …o pierwszej, czarnej kolekcji, L`Oeuvre Noire…

8 …o Asian Tales…

9 …Arabian Nights…

10 …i In the Garden of Good and Evil.

12
11 Dwa najnowsze zapachy kolekcji Asian Tales: Sacred Wood i Imperial Tea wzbudziły zachwyt…

…a odpowiedzi na niektóre pytania – wesołość! Okazało się, że do więzienia (!) Kilian zabrałby ze sobą Bamboo Harmony, zapach, który nie przyciągałby nadmiernej uwagi współwięźniów. 😉 A tak na poważnie: Taste of Heaven.

Z kolei zachowanie przyjaciela artysty to dowód na moc, jaką niesie ze sobą siła zapachu i jego nazwy. Przyjaciel, kochający Straight to Heaven i noszący ten zapach codziennie, nie odważył się użyć swojej ulubionej kompozycji tylko raz: w dniu, w którym czekała go … operacja pod narkozą. 🙂

16

15

Po zakończeniu warsztatów, już na dole w Perfumerii Quality, mistrz podpisywał flakony swoich perfum.

17 Przyznacie, że flakon z odręcznym autografem Kiliana Hennessy to jest COŚ!

fot. Karol Kowalski

* * * * *
Dalszą część fotorelacji obiecujemy już jutro.

Leave a Reply