Z cyklu wyjazdy Quality: odwiedzamy Bellefontaine i La Vallée

Ubiegły tydzień upłynął w Quality po znakiem wyjazdów, ponieważ nie tylko byliśmy w Mediolanie na targach Esxence, ale odwiedziliśmy również Szwajcarię, gdzie gościliśmy u dwóch doskonałych marek pielęgnacyjnych: Bellefontaine i La Vallée.

Alpy

Wizyta w Szwajcarii była dla nas wyjazdem szkoleniowym, w czasie którego odświeżaliśmy naszą wiedzę na temat znanych nam preparatach pielęgnacyjnych obu marek, słuchaliśmy o nowych, wspaniałych produktach, które już niedługo pojawią się na rynku kosmetyków luksusowych – i oczywiście w naszych Perfumeriach! – a także pogłębialiśmy praktyczne umiejętności w zakresie programów pielęgnacyjnych, jakie oferujemy i wykonujemy na bazie produktów Bellefontaine i La Vallée. To były bardzo intensywne, ale i niezwykle ciekawe dni!

View1

Henniez

W siedzibie firmy, która mieści się w przepięknej, malowniczej miejscowości Henniez, mieliśmy zaszczyt i przyjemność rozmawiać samym dr. Davidem Faivre, szefem laboratoriów badawczych Bellefontaine i La Vallée, niekwestionowanym guru nowoczesnej pielęgnacji i kosmetologii.

Dr Faivre1

Dr Faivre2

Dr Faivre specjalizuje się w metodach transportu składników aktywnych, zawartych w preparatach pielęgnacyjnych i swoje niezwykłe odkrycia w tej dziedzinie wykorzystuje i wdraża w produktach, opracowywanych w laboratoriach w Henniez. To właśnie od niego dowiedzieliśmy się, że najnowocześniejsza metoda transportu składników aktywnych, stosowana w produktach Bellefontaine, tzw. formuła galeniczna, wykorzystuje właściwości struktury ciekłych kryształów! Dzięki niej, aktywne składniki są zupełnie inaczej absorbowane przez skórę i inaczej się wchłaniają, zaś czas ich uwalniania można wydłużyć nawet do 8-10 godzin! Pozwala to na przykład na dowolne łączenie kilku różnych produktów opartych na tej samej bazie. To prawdziwie przełomowe i zupełnie unikalne rozwiązanie, pozwalające oferować klientom rzeczywiście spersonalizowaną pielęgnację na najwyższym światowym poziomie.

Bellefontaine

Dzięki uprzejmości dr. Daniela Kaliny, szefa centrum rewitalizacji i odnowy Bellefontaine, mieliśmy ogromną przyjemność doświadczyć skuteczności doskonałych preparatów tej marki. Wizyta w profesjonalnie wyposażonym gabinecie odnowy i zabiegi przeprowadzane pod okiem samego szefa na długo pozostaną w pamięci … naszej skóry. 🙂

Daniel Kalina

H&W

Bellefontaine2

Wspomniana wyżej, rewelacyjna formuła transportu składników aktywnych znalazła zastosowanie również w emulsjach La Vallée, jednak tym, co najbardziej nas zaciekawiło jeśli chodzi o tę markę, jest nowatorska koncepcja ochrony skóry.

W skrócie określić ją można jako Regenerate – Rebuild – Stop, a polega na stosowaniu preparatów, które łącznie chronią skórę na trzech poziomach: komórkowym, powierzchniowym oraz przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wolne rodniki czy promieniowanie UVA/UVB. Decydując się zatem, dla przykładu, na linię produktów anti-aging od La Vallée, otrzymamy zestaw do kompleksowej pielęgnacji zgodnie z koncepcją marki: regenerujące serum na dzień i na noc (Regenerate) – nawilżająco-regenerujący krem dzienny i odżywczo-regenerujący krem nocny wraz ze specjalistycznym kremem pod oczy (Rebuild) – ochronną emulsję rozjaśniającą SPF30 (Stop). Wspaniała koncepcja i doskonała pielęgnacja!

Ze Szwajcarii przywieźliśmy również informacje o nowych produktach, które obie marki już wkrótce wprowadzą na rynek. Zapowiadamy je pokrótce, aby pobudzić Wasze apetyty. 😉

Marka Bellefontaine szykuje nową linię Ultra Sun Protection Face & Body SPF50+++. W jej skład wejdzie ochronny krem do twarzy i ochronna emulsja do ciała, oba produkty z bardzo wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Od La Vallée z kolei otrzymamy specjalistyczną linię STX Cells Skin Care Line, składającą się z czterech preparatów: wysoce skoncentrowanego eliksiru, odmładzająco-ujędrniającego kremu pod oczy, ujędrniająco-regeneracyjnego serum oraz kremu rozjaśniającego.

La Vallee

Czy już się nie możecie doczekać? Bo my czekamy z ogromną niecierpliwością!

Leave a Reply