Giovanni Rance w Polsce!

Jeśli macie ochotę porozmawiać z potomkiem ulubionego perfumiarza Napoleona – Giovannim Rancé serdecznie zapraszamy do Perfumerii Quality w Hotelu Marriotte. W piątek 10 maja w godz. 10.00-14.00 będzie prezentował najnowsze zapachy Domu Perfum Rancé: Avant Le Jour, Sur Mon Cœur i Tubéreuse Amour. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Giovanni-Rance

Rancé to jedna z najstarszych i najbardziej nobliwych marek perfumeryjnych o unikalnej tradycji. Poznawanie perfum Rancé jest jak pełen uniesień spacer po wersalskim pałacu…

Już na początku XVII w. rodzina Rancé wytwarzała w Grasse perfumowane rękawiczki dla francuskiej arystokracji. W 1795 r. Français Rancé postanowił całkowicie poświęcić się sztuce perfumeryjnej. Wkrótce stał się ulubionym perfumiarzem Napoleona. Specjalnie dla niego stworzył Le Vainqueur, l’Eau d’Austerlitz i Gloire à l’Aigle Français. Cesarzowej Józefinie podarował zapach L’Impératrice, który umieścił w drogocennej porcelanowej szkatułce. Ostatni egzemplarz tego dzieła znajduje się w archiwum Rancé.

Rance-visual

Dziś kolejne pokolenia kontynuują pracę rodziny. Od dwustu lat Rancé jest wierna zasadom przyjętym przez założycieli marki. W procesie kreacji perfum korzysta głównie z naturalnych składników, wierząc, że tylko w ten sposób można zaoferować kompozycje najwyższej jakości.

 

Leave a Reply