Jacquard: kwietny kobierzec od Etro

Większość z nas, kobiet, lubi dostawać kwiaty. Piękne, kolorowe, pachnące bukiety – z okazji lub bez. 🙂 Dlatego tak bardzo podoba się nam Jacquard, najnowszy zapach Etro. Jest świetlisty, bujny i bardzo kobiecy!

Kompozycja zaczyna się świeżo i radośnie. Wśród akordów na pierwszy plan wyraźne wysuwa się ożywcza bergamotka i zadziorny, lekko ziołowy dzięgiel. Przekorne, ostre nutki pieprzu przywodzą nam na myśl pszczołę, która, spłoszona, wyfruwa z bukietu dokładnie w chwili, gdy zbliżamy do niego twarz.

Pszczoła_ www.todaysphoto.com

Serce zapachu to już barwny, kwiatowy ogród w bujnym rozkwicie. W pełnym słońcu oszałamiająco pachnie jaśmin, z cienia nieśmiało i odrobinę ospale wyłania się irys – i pachnie pięknie, choć z chłodną elegancją. Zmysłowego czaru nadaje kompozycji orientalny ylang-ylang w połączeniu z delikatnym, żywicznym akordem elemi.

Irys_www.na.pulpit.com

Przez cały czas obecności na skórze, Jacquard jest zapachem jasnym i świetlistym, a jednocześnie intrygującym i kuszącym. Bardzo kobiecym, ale w taki zdecydowany sposób, również dzięki fiołkowo-drzewnej bazie. Jednym słowem: Jacquard to z pewnością bukiet, nie bukiecik!

Etro Jacquard_wizual

Swoje powstanie zapach zawdzięcza … barwnej, wzorzystej tkaninie żakardowej. Tkana na tradycyjnych krosnach, rozwija się przed naszymi oczami niczym piękna, olfaktoryczna historia. Jej wątkiem jest bujna, trochę tajemnicza kobiecość, a osnową – najpiękniejsze kwiatowe aromaty. Tę radosną kompozycję zamknięto we flakonie ozdobionym ręcznie malowanymi kwiatami. Flakon idealnie pasuje do zapachu, naszym zdaniem po prostu nie mógłby być inny!

Gorąco polecamy piękny Jacquard. Na piątek. Na weekend. Na wiosnę i lato. 🙂

* * * * *
Zdjęcie nr 1 z todaysphoto.com, zdjęcie nr 2 z na.pulpit.com

2 odpowiedzi do wpisu “Jacquard: kwietny kobierzec od Etro”

 1. Beata

  Nooo pięknie!. Ja lubię Vicolio Fiori oraz Rajasthana więc na pewno zapoznam się z żakardem -kwiatowym 🙂
  Pozdrawiam
  Takabeata

  1. Mateusz Missala

   Gorąco zachęcamy!

Leave a Reply