Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza…

Kto wie, może tak właśnie pomyślała Silvana Casoli, gdy postanowiła stworzyć Chocolat, pierwszy zapach, od którego rozpoczęła się historia marki Il Profvmo? Od tamtej chwili minęło już 17 lat, a kompozycja nadal zachwyca. Nas również, dlatego chcemy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami. Będzie bardzo czekoladowo, ponieważ postanowiliśmy opowiedzieć też o dwóch innych czekoladowych zapachach Il Profvmo: Chocolat Bàmbola i Chocolat Amère. Nie ma to jak słodko rozpocząć tydzień! 🙂

Na blog

Tym, co najwyraźniej łączy wszystkie trzy kompozycje nie jest dla nas, wbrew pozorom, czekolada, lecz orient – w bardzo eleganckim i klasycznym, choć łagodnym wykonaniu. Czekoladowe zapachy Il Profvmo nie kuszą tylko i wyłącznie słodyczą, choć tej im, rzecz jasna, odmówić nie sposób. Są ciepłe, lecz to ciepło ma wyraźnie orientalny charakter. Są aromatyczne, lecz i ten aromat ma wschodnie – nomen omen! – korzenie.

Naszym zdaniem najbardziej klasyczną, czyli „najbardziej czekoladową czekoladą” jest Chocolat, pierwsza kompozycja Silvany Casoli. W tym łagodnym zapachu czekoladowo jest od samego otwarcia aż po miękki, ciepły finisz. Kompozycja wita lekkim, odrobinę zielonym akordem tangerynki i galbanum, ale bardzo szybko robi się aromatycznie i słodko. W sercu harmonijnie i elegancko przeplatają się nuty ciemnego kakao z bardzo piękną esencją różaną, a kremowa, waniliowa baza nadaje zapachowi wspaniałej, aksamitnej słodyczy. Chocolat jest kompozycją niezwykle osobistą. Nie unosi się znad skóry, wręcz przeciwnie – przylega do niej, otulając ubraną w ten zapach osobę pięknie pachnącym woalem.

www.myszol.cbapl

Nieco odmiennie układa się na naszej skórze Chocolat Amère. Już samo otwarcie zapachu stanowi o jego charakterze: jest ostre, pikantne, charyzmatyczne. Zanim poczujemy czekoladę – a będzie to gorzka, czarna czekolada – zapach prowadzi nas przez oszałamiający koktajl orientalnych przypraw, w którym bardzo wyraźnie dominują gałka muszkatołowa i imbir.

www.skiwdizajnpl

Ciemne czekoladowe serce ułożono z czarnych kakaowych ziaren. Nie znajdziemy tu miękkiej wanilii, aksamitnego, ciepłego zapachu roztopionej czekoladowej słodyczy. W Chocolat Amère czekolada jest wytrawna i bardzo ciemna. Jej aromat podsyca jaśmin, a łagodzi róża, co nadaje zapachowi bardzo ciekawej głębi. Sucha, kadzidlana baza sprawia, że kompozycja długo utrzymuje się na skórze. I podobnie, jak to było w przypadku Chocolat, ten szykowny, lekko ekstrawagancji zapach trzyma się jej bardzo blisko.

Najmłodsza z czekoladowego trio Chocolat Bàmbola to z kolei kolorowa, pełna czekoladowych smakołyków bombonierka. Kusi, by po nią sięgnąć, obiecuje wiele przyjemnych niespodzianek, a gdy ulegniemy – uwodzi, zniewala i nie pozwala o sobie zapomnieć!

www.natelefonorg

Kompozycja zachwyca bogactwem aromatów otaczających bardzo apetyczne, czekoladowe serce. Na samym początku natrafiamy na … pralinki, które aż kipią od soczyście owocowego nadzienia. Nic dziwnego: słodka, jasna czekolada kryje w sobie miąższ z egzotycznego mango i słodkiej papai. Nie jesteśmy w stanie im się oprzeć i ulegamy słodkiemu czarowi, który trwa, i trwa, i trwa. Chocolat Bàmbola wydaje się najtrwalszym spośród trzech czekoladowych zapachów Il Profvmo. W bazie kompozycji w zgodnej harmonii kwitną drzewa: migdałowiec, drzewo jedwabne, wiśnia i brzoskwinia i to właśnie ich aromat tak doskonale eksponuje i uzupełnia czekoladowe serce zapachu.

Udało się nam namówić Was na „kawałek” czekolady od Il Profvmo? Jeśli tak, gorąco zapraszamy do Perfumerii Quality!

* * * * *
Czekolady znaleźliśmy na: myszol.cba.pl, skiwdizajn.pl i natelefon.org.pl

Leave a Reply