Opus XI: najnowszy tom The Library Collection

Biblioteczna kolekcja Amouage pomyślana została jako olfaktoryczny hołd dla sztuki życia. Każdy zapach, jaki powstaje w linii The Library Collection otrzymuje kolejny numer, określający jego status jako kompletnego dzieła (Opus) w ramach wspólnej kolekcji. Jej cechą wspólną jest oryginalność i artystyczna wirtuozeria.

Autorem koncepcji The Library Collection jest Christopher Chong, dyrektor artystyczny Amouage. Poszczególne zapachy inspirowane są fragmentami zdarzeń i wspomnieniami z jego życia, zaś ich zbiór, czyli kolekcja nawiązuje do wartości, uczuć i emocji związanych z biblioteką – miejscem, które rozpala pragnienie nauki i odkrywania nowych horyzontów wiedzy.

The Library Collection właśnie wzbogaciła się o kolejne dzieło: Opus XI. Zgodnie z zamierzeniem Christophera Chonga, zapach jest interpretacją współczesnych czasów, w których – obsesyjnie zapatrzeni w fake media – nie zauważamy manipulacji informacjami.

Oddajmy głos artyście, który najtrafniej przedstawi zamysł stojący za powstaniem zapachu: „Współczesne społeczeństwo jest nieustannie bombardowane informacjami, a te – nie zawsze prawdziwe – tworzą wokół nas zasłonę iluzji. Opus XI daje odpór niepotrzebnym kłamstwom, na które jesteśmy narażeni. Ukazuje prawdziwe i szczere oblicze Orientu, wyrażając równocześnie nierozerwalny związek między artystycznymi wizjami a współczesną historią”.

By uchwycić współczesną iluzję, Christopher Chong postanowił prześledzić początki fałszywych wiadomości, dlatego cofnął się aż do przełomu XVIII i XIX wieku na Bliski Wschód i do Azji – krain tajemnicy, egzotyki i ezoteryki.

Jaki jest Opus XI? Dynamiczny i bogaty. Chong przywołuje w nim nowoczesnego ducha Orientu, łącząc prawdziwy oud ze składnikami, które aromat oudu imitują i tworząc w ten sposób iluzję rzeczywistości. Mroczny klimat budują w otwarciu zapachu nuty majeranku, które w ciepłym sercu kompozycji splatają się z oudem i styraksem. Dodatek molekuły Woodleather nadaje zapachowi dymnej i potężnej siły.

Zapraszamy po próbkę zapachu do naszego butiku internetowego!

Leave a Reply